"...לא די בהימנעות מפגיעה בזכויות הזולת, יחסי אדם צריכים להיות בנויים על שותפות גורל, על עזרה הדדית, על אהבת הבריות..."

דוד בן גוריון

חדש 1

תנועת בר קיימא- התנועה לקיימות עברית, היא תנועת צעירים בוגרי שירות צבאי, מכינות ושנות שירות המאמינים כי הסוגייה הסביבתית צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות של הציונות בישראל. לדעתנו החברה בישראל נמצאת כיום בשלב בו הסוגייה הסביבתית נתפסת כדאגה של קבוצת אנשים קטנה וסגורה, ומרביתה לא חווה את גודל המשבר ביום יום ולא יודעת מה הכלים העומדים ברשותה להתמודד איתו. 

תנועת בר-קיימא מנגישה את משבר האקלים לציבור הישראלי דרך יציקת המשבר אל תוך השפה העברית. כיוצא מכך, פעילות התנועה מתמקדת בבניית מערכים והנגשת חשיבות השמירה על הסביבה המופיעה במקורות, במסורת ובמורשת ישראל.

אנו עובדים בשני תחומים מרכזיים. התחום הראשון המהווה את אבן הדרך לפעילותנו הוא הצבת תו ירוק במסגרות קדם צבאיות: מכינות, שנות שירות ומדרשות. בפרויקט זה לוקחות חלק כבר מעל 30 מסגרות ואנו ממשיכים להתרחב.

התחום השני בו אנו עוסקים הוא חיבור בין ארגונים, תנועות וגופים סביבתיים ובין קהילות מתנדבים המחפשות עשייה וכן מציעים מצע פורה ליזמות וחדשנות בתחום הקיימות.

תנועת בר-קיימא חורטת על דגלה כי מושגי הקיימות והסביבה יהיו שגורים בכל בית בישראל, במטרה שישראל תוביל את העולם כולו לעתיד הרמוני וסביבתי ולעתיד בר-קיימא.

נשמע כמו רעיון שאתם מזדהים עימו? רוצים לקחת חלק? הצטרפו!

מעוניינים לדעת מה אנחנו עושים?